ПОТРІБНА НАША ПІДТРИМКА ТА ДОПОМОГА! POTRZEBNA NASZA POMOC POGORZELCOM!

Увечері в понеділок (10 січня) в селі Вжесіна біля Ольштина згоріло піддашшя хати наших парафіян. Наслідки пожежі – жахливі, при гасінні пожежі вся хата та її обладнання, тобто меблі, побутова техніка потерпіли від залиття водою і його не можна вже використовувати. Потрібно також зробити капітальний  ремонт даху. Через поганий стан будинку родина поки що не може в ньому проживати.

У зв’язку зі скрутим становищем, в якому опинилася потерпіла Родина Борків звертаємося з проханням  до людей доброї волі допомоги сім’ї з п’яти  осіб. Гроші можна вплатити на наш парафіяльний рахунок

42 1240 1590 1111 0000 1452 9124

з приміткою БОРКО або передавати безпосередньо в нашій церкві.

POTRZEBNA NASZA POMOC POGORZELCOM!

W poniedziałek 10.01.2022 r. w godzinach wieczornych we Wrzesinie koło Olsztyna spłonęło poddasze budynku rodzinnego państwa Borko rodziny pięcioosobowej, należących do Greckokatolickiej Parafii w Olsztynie. Na ten moment dom nie nadaje się do zamieszkania. Całkowitej odbudowy potrzebuje dach budynku. Jednocześnie wszystkie rzeczy w środku zostały zalane wodą podczas akcji ratowniczej Straży Pożarnej. Rodzina na ten moment została przygarnięta przez sąsiadów i dalszą rodzinę. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w odbudowie domu jak też w zakupie mebli, sprzętu agd i rzeczy codziennego użytku dla całej rodziny. Pieniądze można wysyłać na konto naszej parafii

nr 42 1240 1590 1111 0000 1452 9124 z dopiskiem Borko

Przeczytaj także / Читайте також