Informacje organizacyjne pogrzebu Mirona Sycza – 9.04.2024

1. Ulica Lubelska przy Katedralnym Soborze jest wyłączona z ruchu w obu kierunkach od godziny 10:30 (jak na załączonym obrazku)
2. Parking Parafialny jest wyłączony z użytku.
3. Parking dla przybyłych znajduje się na parkingu PKS (https://maps.app.goo.gl/LWwm8oAtLhGxc54TA), wzdłuż ulicy przemysłowej również można parkować.
4. Osoby z Olsztyna proszeni są o przybycie w miarę możliwości środkami komunikacji miejskiej albo o parkowanie w miejscach oddalonych aby dać możliwość parkowania na parkingu PKS ludziom nie znającym okolicy.
5. Aby dojechać do parkingu przy PKS czy w celu wysadzenia ludzi trzeba jechać od tyłu (ulicą Przemysłową, jest zaznaczona w załączonym obrazku)
6. Ławki w świątyni są zarezerwowane.
7. Miejsce w świątyni jest ograniczone i każdy się nie zmieści lecz na dworze będzie zamieszczony TELEBIM z obrazem i dźwiękiem z cerkwi. Dla wiernych jest również przewidziane miejsce na pasie do jazdy który jest wyłączony z ruchu i teren przy nim tzw. zielony.
8. Podczas obrzędu ostatniego pożegnania (останнього цілування) każdy ma możliwość wejść do świątyni i wziąć udział w obrzędzie. Do trumny podchodzimy z dwóch stron dotykamy jej podchodzimy do kapłana całujemy krzyż i odchodzimy każdy na swoje miejsce. Przypominamy ze podczas obrzędu będzie zbiórka na pomoc Ukrainie.
9. Toalety znajdują się na sali parafialnej i będą otwarte podczas nabożeństw.

Przeczytaj także / Читайте також