ДІТИ ВШАНОВУЮТЬ ІВАНА ФРАНКА

У неділю, 12 грудня. після літургії, в парафіяльному залі, діти з класів 1-3, Міжшкільний Точка Викладання української мови та релігія створена початкова школа № 22 в Ольштині, вшанували великого українського поета Івана Франка, в 160 ліття з дня народження та 100 ліття з дня його смерті. В програмi присвяченy великому поетy, діти представили двi українськi казкi: “Лисиця i журавель” тa “Ріпка.” Іван Франко дуже любив дітей і любив бути з ними. У його доробку чимало віршів і казок, які він написав для дітей. Програмy представленy наймолодшими парафіянами нашій парафії підготувалa Сильвя Пєтночкo – вчителькa української мови. При підготовці дизайну і декору та одягу дітей, брали участь батьки дітей. Як це продовжувалось, дивіться відео.

W niedzielę 12 grudnia br. po Liturgii świętej, w sali parafialnej, dzieci z klas 1-3, Międzyszkolnego Punktu Nauczania Ukraińskiej Mowy i Religii utworzonego przy Szkole Podstawowej nr 22 w Olsztynie, uszanowały wielkiego ukraińskiego poetę Iwana Franka, w 160 rocznicę urodzin i 100 rocznicę śmierci. W programie poświęconym wielkiemu poecie, dzieci zaprezentowały dwie ukraińskie bajki: Lisiczkę i Żurawia oraz Rzepkę oryginalne tytuły „Лисиця і журавель” і „Ріпка”. Iwan Franko bardzo lubił dzieci i lubił z nimi przebywać, dlatego w jego dorobku znajduje się dużo utworów i bajek jakie napisał dla dzieci, Program prezentowany przez najmłodszych parafian naszej Parafii przygotowała Pani Sylwia Pietnoczka – nauczycielka języka ukraińskiego. W przygotowaniu wystroju i dekoracji oraz zmysłowych ubiorów dla dzieci włączyli się rodzice dzieci biorących udział w występie. Jak dzieci wystąpili proszę zobaczyć poniżej.

Przeczytaj także / Читайте також

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.