ПАРАФІЯЛЬНИЙ ДЕНЬ РОДИНИ – 2018

У суботу (17 червня) у нашій парафії, як і кожного року, був організований Парафіяльний День Родини. Місцем зустрічі були Тулaвки.  До 13:00 прибували парафіяни. Вони приїхали з цілими родинами, дітьми, бабусями і дідусами, а також з сусідами. Парафіяльний День Родини урочисто відкрив парoх о. Іван Халушка. На відкритому  повітрі, з прекрасною сонячною погодою, батьки та учасники підготували пікнік. Дітям сподобалося проводити час в іграх. Вони випробували руку на пожежному рукаві, грали в футбол, займалися спортом та обладнанням спритності. Вони займалися аеробікою разом із дорослими. Як кожен рік під час Парафіяльного Дня Родини, дитяча вокальна група СУЗІР’ЯЧКО закінчила свій художній сезон і дала oстанній концерт перед каникулами. Під час свята подякувано Яцкoвi Шидло, війтові Гміни Дивіти, за довгострокову співпрацю в галузі міжнародної польсько-української обміну.

PARAFIALNY DZIEŃ RODZINY – 2018

W sobotę 17 czerwca w naszej parafii, jak co roku zorganizowany był Parafialny Dzień Rodziny. Miejscem spotkania była miejscowość

Tuławki. Do godziny 13:00 zjeżdżały się tu parafianie. Przyjechali z całymi rodzinami, dziećmi, dziadkami, a ta

kże z sąsiadami. Parafialny dzień rodziny uroczyście otworzył ks. Jan Hałuszka – Proboszcz parafii. W plenerze, przy pięknej słonecznej pogodzie, rodzice i uczestnicy przygotowali piknik. Dzieci miło spędzały czas na wspólnych grach i zabawach. Próbowały swoich sił przy wężu strażackim, grały piłkę nożną, ćwiczyły na przyrządach sportowych i zręczności

owych. Ćwiczyli wraz z dorosłymi aerobik. Jak co roku podczas Parafialnego Dnia Rodziny dziecięcy wokalny zespół SUZIRJACZKO zakończył swój sezon artystyczny i dał ostatni przed wakacjami koncert, dla uczestników rodzinnego pikniku. W czasie trwania święta  podziękowano Panu Jackowi Szydło Wójtowi Gminy Dywity za wieloletnią współpracę w zakresie międzynarodowej polsko-ukraińskiej wymiany oraz dla wszystkich osób, które przyczyniły się do zorganizowania Parafialnego Dnia Rodziny.

(fot.: Zbigniew Piszczako)

Przeczytaj także / Читайте також

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.