У Ярославі відбулася Проща Перемисько-Варшавської Митрополії до Пресвятої Богородиці, прославленої в чудотворній Ярославській іконі «Милосердя Двері». Урочистості очолив Його Святість Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Цьогорічне паломництво мало особливий характер, адже вірні спільно відзначали 30-ліття коронації Ярославської Богородиці та 30-ліття утворення Перемисько-Варшавської Митрополії. На молитву прибули прочани з різних куточків Польщі та України, серед яких також були вірні з Ольштина разом із парохом катедрального собору, протоієреєм Іваном Галушка. Після завершення богослужінь копію чудотворної ікони було передано отцю Іванові, який привіз її до Ольштина. Відтепер святиня паломничатиме парафіями Ольштинсько-Ґданської єпархії.
У неділю в нашому катедральному соборі урочисто внесли копію чудотворної Ярославської ікони Божої Матері «Милосердя Двері» перед Божественною Літургією. Протягом цілого тижня вірні матимуть можливість молитися перед образом Пресвятої Богородиці та довіряти Їй свої прохання і потреби. Після Літургії відбувся хресний хід із копією чудотворної ікони. Згідно зі східною традицією процесія прямувала лівою стороною, у напрямку сходу, звідки прийде спасіння. На чолі процесії несли святий хрест і хоругви, а завершилося моління благословенням та окропленням свяченою водою під спів «Пресвятая Богородице, спаси нас».
Цього ж дня, також, Божественну Літургію очолив отець Іван Галушка. Богослужіння було особливо присвячене дітям і молоді, які активно брали участь у співі та служінні при престолі. У своїй проповіді отець Іван пояснив духовне значення Ярославської ікони та наголосив на ролі Пресвятої Богородиці як Заступниці й Матері для всіх вірних. Після богослужіння відбулося підбиття підсумків конкурсу, присвяченого Пресвятій Богородиці. Діти отримали нагороди та солодощі.
Foto (procesja z Olsztyna): Zbigniew Piszczako





























































